بازاریابی محتوا

کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی با ۷ روش شگفت انگیز

 

این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند “هر چه از دوست رسد نیکوست” به خصوص که اگر در زندگی یک دوست داشته باشید و آن دوست، همیشه مشتاق شنیدن حرف هایتان و تجربه هایتان از زندگی  باشد و از طرفی به شما کمک می کند چندین دوست و مخاطب همیشگی پیدا کنید و حتی کمکتان کند تا کسب درآمد کنید آن هم کسب درآمد از وبلاگ نویسی که هم لذت بخش است و هم درآمد وبلاگ نویسی تضمینی است. دوستی با این همه خصوصیات خوب را باید طلا گرفت واقعاً راست گفته اند که “هر چه از دوست رسد نیکوست”

 

متوجه شدید از کدام دوستتان حرف می زنم؟  وبلاگ واقعاً دوست بینظیری است حرف هایتان را می شنود دست هایتان را می گیرد و شما را به خیلی از آدم ها نشان می دهد.

 

به همین دلیل می خواهم درباره ی فوت و فن کسب درآمد از وبلاگ صحبت کنم. روش هایی را برایتان بگویم تا با کمک وبلاگ کسب درآمد کنید. قبل از مطالعه مقاله توصیه می کنم این ویدئو رو از دست ندهید.

 

۱- کسب درآمد از وبلاگ نویسی از طریق عضویت ویژه سایت

 ممکن است با خود بگویید اصلاً نمی دانم مهارتم در چه چیزی هست تا بخواهم کسب درامد از وبلاگ را انجام دهم. بگذارید کمی راهنمایی تان کنم تا شاید مهارت خود را پیدا کردید. 

نمی دانم چند سال داری ولی بگذار از شما بپرسم تا به این سن، کسی از شما بابت انجام کاری تعریف کرده است؟ مثلاً ممکن است این تعریف ها را از شما کرده باشند:

چه صدای خوبی دارید

چقدر سوالات ریاضی را سریع حل می کنید

چقدر زیبا نقاشی می کنید

خوش به حالتان که به انگلیسی تسلط دارید

خوش به حالتان که اکثر زبان های برنامه نویسی را می دانید

چه غذاهای خوشمزه ای درست می کنید

و خیلی موارد دیگر که خودتان در سکوت و آرامش می توانید آن ها را پیدا کنید. ممکن است چند تعریف متفاوت از شما شده باشد خبر خوب این است که شما می توانید با هر مهارت درآمد داشته باشید و درآمد وبلاگ نویسی از میلیون تا میلیارد متغیر هست و اینکه به چه میزان درآمد برسید بستگی به تلاش و تمایز شما با رقبا دارد. اما برای شروع، پیشنهاد من این است که تمرکز خود را روی یک مهارت بگذارید.

 

حالا باید یک وب سایت برای خودتان راه اندازی کنید و شروع به تولید محتواهایی درباره مهارت خود کنید.یادتان باشد با محتوا قرار است اعتمادی بین شما و کاربران به وجود بیایید بنابراین محتواهای ارزشمند رایگان زیادی را در چند ماه، مداوم منتشر کنید. محتواها می تواند متن، ویدئو یا صوت باشد اصلاً فرقی نمی کند فقط به ارزشمندی محتواهایی که ارایه می دهید دقت کنید.

حالا که اعتماد شکل گرفت عضویت ویژه را با افزونه ی woocommerce-memberships  در سایت تان ایجاد کنید. من خودم هم از همین افزونه استفاده می کنم.حالا کاربران پول حق عضویت را چطور بدهند؟ باز هم ساده است افزونه ی درگاه زرین پال woocommerce zarinpal geteway که مخصوص افزونه ی حق عضویتی ممرشیپ است را از مخزن وردپرس نصب و فعال کنید.

کار تمام شد؟ نه، شما قبل از نصب دو افزونه ی بالا باید افزونه فروشگاه ساز ووکامرس را نصب کنید و پیش نیاز افزونه های بالا است.

نموه های موفق که در زمینه ی حق عضویت ویژه عالی عمل کرده اند و کسب درآمد میلیونی و میلیاردی دارند وب سایت های مدیر سبز، سوخت جت و متمم

کسب درآمد میلیونی با عضویت ویژه

۲-کسب درامد از وبلاگ با فریلنسر شدن

اصلاً چه اشکالی دارد شما مدتی برای دیگران کار کنید و در ازای آن کار به شما پول دهند. اگر داستان زندگی من را خوانده باشید می دانید که من مدتی دورکاری می کردم و کاری که انجام می دادم تولید محتوا برای وب سایت های مختلف بود.

 

نمی توانم بگویم کار آسانی بود بستگی به کارفرما داشت مثلاً کارفرمایی درخواست می کرد روزی یک مطلب در سایتش بگذارم  و من به مدت چندین ماه درگیر تولید پست های روزانه بودم و گاهی باید از قبل چندین پست آماده می کردم تا به فلان کار خودم چندین روز برسم و جایی بروم یا کارفرمای دیگری از من می خواست هفته ای ۳ بار محتوا تولید کنم. اعتراف می کنم همه ی این سختی ها ارزش این را داشت و باعث شد در تولید محتوا پیشرفت زیادی کنم.

 

در سایت های دورکاری مثل پونیشا، پارسکدز، دورکاری عضو شوید و پیشنهاد تولید محتوا در هر حوزه ای که دوست دارید را به کارفرماها بدهید.

اما می خواهم یک راهنمایی دیگر هم کنم شاید سابقه ی تولید محتوا را ندارید و برای همین ممکن است پیشنهادهای شما رد شود. می توانید به کارفرماها بگویید به مدت یک هفته برایشان رایگان تولید محتوا می کنید تا با کارتان آشنا شوند و بعد از آن اگر موافق باشند ادامه دهید. در نهایت شما هم کسب درآمد از تولید محتوا دارید و هم کلی تجربه.

 

۳- کسب درآمد از وبلاگ با گرفتن تبلیغات و بنر

شاید خیلی ها بگویند هیچ مهارتی ندارند حالا چطور کسب درامد از طریق تولید محتوا را تجربه کنند؟

ابتدا سایتی را ایجاد کنید بعد اگر زبان انگلیسی تان هم خوب نیست در مورد موضوعات عمومی یا تخصصی فرقی نمی کند مقالات سایت های مختلف را بخوانید و حالا با زبان خودتان بنویسید.

کم کم رتبه ی سایت شما بهتر شد و رتبه ی الکسای خوبی هم کسب کردید می توانید تبلیغات بگیرید و از این طریق کسب درآمد کنید به همین راحتی! باور کنید به همین راحتی است که گفتم.

سایت های بزرگی مثل بیتوته، نمناک، چطور، تبیان، زومیت و بسیار سایت های دیگر از طریق گرفتن تبلیغات کسب درآمد میلیونی تا میلیاردی دارند.

برای ایجاد این سایت ها به یک تیم تولید محتوا نیاز است که هر کدام در یک حوزه یا دو حوزه، محتوا بنویسند و این طوری کارها سریع تر پیش می رود.  می توانید با ۵ یا ۶ نفر از دوستانتان یک تیم شوید و وقتی پیشرفت کردید به درآمد رسیدید آن درآمد را تقسیم کنید. از نظر بنده این یکی از تضمینی ترین روش کسب درآمد هست که تنها به تلاش برای گذاشتن پست های مختلف نیاز هست.

کسب درآمد میلیونی با گرفتن تبلیغات

۴- کسب درامد از وبلاگ با برگزاری دوره های آموزشی

اگر توانستید مهارت خود را کشف کنید مهارت شما هر چه که باشد به شما با اطمینان کامل می گویم مخاطبانی هستند که هیچ چیز در مورد آن نمی دانند. بله چیزهایی ممکن است از نظر شما ساده باشد ولی واقعاً خیلی ها این چیزهای ساده را هم نمی دانند پس بهترین فرصت است دست به کار شوید و از تخصص و مهارت هایتان کسب درآمد کنید.

می پرسید چطور؟ با دوره هایی که برگزاری می کنید.

 

یادتان هست که خودتان در سال ها قبل به کلاسی می رفتید؟ همه ی ما کم و بیش کلاس هایی را رفتیم کلاس هایی که یا هنری بود یا تخصصی و یا… واقعاً چرا به آن کلاس ها می رفتید؟ غیر از این بود که می خواستید نسبت به زمینه ای دانش و مهارت بیشتری کسب کنید؟!

 

بله همه ی آن افرادی که قرار است در دوره هایی که شما برگزار می کنید شرکت کنند هدفشان چیزی نیست جز بیشتر کردن علمشان در آن زمینه و برای همین است که حاضرند هزینه ای را خرج کنند.

 

شما دوره های آموزشی را می توانیدرایگان، پولی، غیرحضوری( مجازی) و یا حضوری برگزار کنید و این دوره ها را در سایت خود به مخاطبانتان اطلاع دهید. با برگزاری دوره ها واقعاً درآمد عالی دارید فقط کافیه است سری به وب سایت های مختلف در حوزه ی خودتان و یا اصلاً حوزه های دیگران بزنید و درآمدهای چندصد میلیونی که خیلی از متخصصان در حال کسب هستند را با برگزاری انواع دوره هایشان ببینید. 

 

باز هم فکر می کنید غیر ممکن است؟ خیر دوستان، بگذارید مثالی بزنم شما یک دوره ی آموزشی برگزار می کنید و دوره ظرفیت ۲۰ نفر را تعیین می کنید بابت شرکت هر نفر نیز ۲ میلیون می گیرید با یک حساب سرانگشتی می بینید که درآمد ۴۰ میلیون هست. 

 

۵- کسب درآمد از وبلاگ با فروش فایل های آموزشی

مواد لازم : تجربه و مهارت تان، هدست، لپ تاپ، خط اینترنت، ویس ریکورد گوشی، نرم افزار کمتازیا و نرم افزار پاور پوینت، دوربین گوشی همراه

حالا با کمک ابزارهای بالا و مهارتی که دارید شروع به ضبط فیلم های آموزشی کنید اگر می خواهید تصویری آموزش دهید از نرم افزار فیلم برداری از دسکتاپ( کمتازیا) استفاده کنید و اسلایدهایی را از قبل برای آموزش دادن با پاورپوینت درست کنید و حالا هم زمان از هر دو نرم افزار با هدست( برای صحبت کردن) استفاده کنید.

اگر می خواهید پادکست تولید کنید و بفروشید کافی است از  ویس ریکورد گوشی استفاده کنید و صدای خودتان را ضبط کنید و اگر می خواهید خودتان جلو دوربین باشید و آموزش دهید از دوربین فیلمبرداری تلفن همراهتان استفاده کنید.

فروش فایل های آموزشی

۶- کسب درآمد از وبلاگ نویسی با گرفتن ریپورتاژ آگهی

شاید خیلی ها ندانند ریپورتاژ آگهی چیست؟ برخی سایت ها برای اینکه رتبه ی خوبی در گوگل کسب کنند به سایت هایی مراجعه می کنند و یک محتوا به آن سایت ها می دهند که به معرفی محصول یا خدماتشان می پردازد و در ازای آن باید به آن سایت ها مبلغی بدهند. نمونه ی یک وب سایت موفق که در ریپورتاژ آگاهی خوب عمل کرده است سایت اخبار رسمی است.

 

 

۷-کسب درآمد از وبلاگ با همکاری در فروش

همکاری در فروش یعنی چی؟ یعنی اینکه در فروش بیشتر محصولات وب سایت ها به آن ها کمک کنیم و آن وب سایت ها هم برای اینکه زحمت ما را جبران کنند به ما درصدی از فروش را بدهند.

 

حالا شما می آیید و یک وب سایت می زنید و شروع به نوشتن درباره ی محصولات همه ی وب سایت هایی می کنید که با آن ها قصد همکاری دارید پس کار شما چی شد؟ شما باید محتوای خوب تولید کنید تا کاربرانتان رغبت کنند از محصولات وب سایت های دیگر خرید کنند. کمتر وب سایتی را می بینید که چند سال کار کرده باشد و قسمت همکاری در فروش در سایتش نباشد حتی دیجی کالا هم این بخش را راه اندازی کرده است. 

 

راستی اگر در نوشتن یا تولید محتوا مشکل دارید و نمی دانید چطور شروع کنید من یک مقاله در این مورد نوشتم که می توانید آن را بخوانید سعی کردم تمام نکاتی که برای تولید محتوا باکیفیت لازم است را در این مقاله ی آموزش تولید محتوا به شما بگویم. 

 

جمع بندی!

در این مقاله به شما گفتم اگر مهارت یا تجربه ای دارید آن را تبدیل به یک فایل صوتی یا تصویری کنید و یا اینکه دوره ی آموزشی برگزار کنید و کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی را به راحتی تجربه کنید و یا از مهارتتان برای رشد وب سایت های دیگران استفاده کنید منظورم همان دورکاری است. اگر هیچ مهارتی هم ندارید ریپورتاژ و یا تبلیغات سایت های دیگران را بگیرید و درآمد کسب کنید. اگر سوالی یا نظری درباره ی این مقاله دارید با کمال میل می شنوم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

سیده حکیمه سیدی

پرواز کن، اوج بگیر درست همان طور که دلت می خواهد. زندگی را زندگی کن همان طور که قلبت هر روز به تو این پیام را می دهد. اگر در زندگی به سمت رویاهایت پرواز نکنی بدان که به زودی پروازت می دهند درست همان طور که دلشان می خواهد.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام خانم سیدی

  مقالتون اونقدر جامع بود که من انگیزم برای شروع کار چندین برابر شد. در ذهنم فکر میکردم افرادی که از اینترنت کسب درآمد می کنند حتماً استعداد خاصی دارند. از شما خیلی متشکرم.

  1. سلام دوست عزیز
   بسیار خوشحال شدم از اینکه نظر شما را خوندم . خیلی خوب هست که موانع ذهنی شما شکسته شد و یک شروع فوق العاده در انتظارتان هست.

   پیروز و موفق باشید

 2. سلام

  ابتدا تشکر میکنم بابت به اشتراک گذاری تجربه و مطالب ارزشمند. میخواستم بدونم در حال حاضر راحتترین و بهترین راه که بتونم بدون سرمایه زیاد کارم را در اینترنت شروع کنم چی هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   خواهش میکنم. در مورد سوال شما باید بگم بهترین روش کسب درآمد از اینترنت آن هم بدون سرمایه، راه اندازی سایت آموزشی در هز زمینه ای که مهارت دارید را پیشنهاد می دهم. اگر راهنمایی بیشتری خواستید در خدمت شما هستم.

   پیروز و موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا
دوره آموزش رایگان تولید محتوا با تکنیک های پشت پرده تولید محتوا در کسب و کارهای موفق
Macbook Pro
* Intel Core i7 (3.8GHz, 6MB cache)
* Retina Display (2880 x 1880 px)
* NVIDIA GeForce GT 750M (Iris)
* 802.11ac Wi-Fi and Bluetooth 4.0
* Thunderbolt 2 (up to 20Gb/s)
* Faster All-Flash Storage (X1)
* Long Lasting Battery (9 hours)